امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

برگزاری جسله طلاب لردگان با حضور نماینده مجلس سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶:۱۰


برگزاری جسله طلاب لردگان با حضور نماینده مجلس تعداد بازدید: ۳۸۳

جلسه طلاب و فضلای لردگان با حضور دکتر خالدی نماینده مجلس شورای اسلامی در شهر مقدس قم برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای لردگان با حضور دکتر خالدی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

حجت الاسلام اردشیری نماینده طلاب و فضلای لردگان با بیان اینکه قدمت تشیع در چهار محال و بختیاری بسیار زیاد است، ابراز کرد: چهارمحال بختیاری، سبزوار و قم مناطقی هستند که سابقه تشیع گرایی آنها بالا است.

 

وی ادامه داد: درست است منطقه ما منطقه ای محروم است؛ اما دینی بود، حال اینکه به خاطر مشکلاتی که وجود داشته آن ظهور و بروزی که می بایست داشته باشد را نداشت اما در تمام مناطق لردگان ما همیشه عالمانی بودند که مردم به عنوان ملا آنها را می شناختند و برای رفع مشکلاتشان به آنها رجوع می کردند.

 

  نماینده طلاب و فضلای لردگان اظهار داشت: برخی از آن علما انقدر شان و منزلتشان بالا بود که مردم همانند امامزاده ها آنها را می دانستند در حالی که خیلی از این علما از دنیا رفته اند.

 

حجت الاسلام اردشیری با بیان اینکه پیشینه دینی منطقه لردگان یک پیشینه بیش از هزار ساله است گفت: ما نگرانی در رابطه با اساس مسائل دینی مان نداریم، ولی اگر نگرانی هم وجود دارد در بحث به روز رسانی تبلیغ ما است.

 

وی اضافه کرد: ما در صدد این هستیم که سرمایه ای که از گذشتگان به ما به ارث رسیده است را حفظ  کنیم و بتوانیم از امکانات به روز و جدید در این راه استفاده کنیم.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب بیان کرد: ما سعی مان براین است که در جلسات آینده بیشتر در خدمت آقای دکتر خالدی باشیم و پیشنهاد های را برای ایشان داریم، نخست اینکه هر مسؤولی که در قسمتی از شهرستان لردگان مسؤولیتی را بر عهده می گیرد خودش را در برابر کوهی از کارهای انجام نشده مشاهده می کند، بنابراین ما باید یک مجمعی از نخبگان لردگانی را در شهرستان ایجاد کنیم و یک مرکزیتی برای آنها قرار بدهیم.

 

وی با ابراز تاسف گفت: در سال های گذشته مشاهده می کردیم که بودجه ناچیزی که به شهرستان لردگان تخصیص داده شده، قسمت زیادی از آن بدون استفاده به استان بر می گشت و در منطقه دیگرای از استان خرج می شود، ما از شما خواهشمندیم که دیگر از این اتفاقات مشاهده نکنیم چون منطقه ما نیازمند این بودجه هاست و یک مدیریت خوب نیاز است.

 

حجت الاسلام اردشیری اظهار داشت: به قول رهبر معظم انقلاب بایستی در یکسری مسائل آتش به اختیار باشیم و این آتش به اختیار بودن صرفا در مسائل فرهنگی نیست و در مسائل اقتصادی هم است.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب، جذب نخبگان، استفاده و مدیریت صحیح سرمایه ها و کمک گرفتن از طلاب شهرستان در منطقه را از نماینده مجلس شورای اسلامی خواست و اظهار داشت: طلاب در خیلی از مسائل می توانند فعالیت داشته باشند، بنابراین بایستی در کارها و امور مربوط به منطقه از آنها استفاده شود.