امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

لردگان از کمبود روحانی جهت تبلیغ معارف رنج می برد چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۶:۴۲


لردگان از کمبود روحانی جهت تبلیغ معارف رنج می برد تعداد بازدید: ۳۲۸

نماینده طلاب و فضلای لردگان، گفت: بسیاری از روستاهای این مناطق روحانی ندارند و این هم به دلیل مشکلاتی است که در این روستا ها وجود دارد و شرایط را برای تبلیغ سخت می کند، بنابراین باید با فراهم کردن شرایط و امکانات در این مناطق انجام کارهای تبلیغی و فرهنگی را برای طلاب آسانتر کرد.
حجت الاسلام سید مرتضی صالحی نماینده طلاب و فضلای لردگان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه شمار طلاب لردگان و بروجن نزدیک 400 نفر است، گفت: نزدیک به 200 نفر از این طلاب در دو شهرستان مشغول به تحصیل هستند و وبقیه در قم و سایر شهرها تحصیل می کنند.
 
وی ادامه داد: طلاب این منطقه بیشتر در حال تحصیل و تدریس هستند و عمده آنها پایه هفت به بالا هستند که از پایه هفت تا سطوح خارج و درس های دیگر را فرا می گیرند.
 
حجت الاسلام صالحی عنوان کرد: برنامه هایی که برای این طلبه ها داریم جلسات هفتگی است که دو هفته یک بار انجام می شود هم طلبه های لردگان هم طلبه های بروجن به شکل مجزا جلساتی را معمولا دو هفته یکبار دارند که در این جلسات علاوه بر طرح مسائل اخلاقی و خواندن دعا و زیارت  دور هم جمع می شوند و مسائل و مشکلاتی که مربوط به شهرستان خودشان است مانند مشکلات فرهنگی و غیره بحث می کنند.
 
وی مهمترین مشکل طلاب این دو شهرستان را مشکلات مالی و مسکن دانست و اظهار داشت: طلبه های جوانی که از دیار خودشان به قم مهاجرت می کنند دچار این مشکلات هستند.
 
نماینده طلاب شهرستان لردگان و بروجن افزود: مسکن مساله بسیار مهمی برای طلبه ها است که در معیشتشان تاثیر می گذارد و زندگی شان تحت تاثیر پرداخت اجاره و تهیه مسکن و برنامه هایی از این قبل  قرار می گیرد.
 
حجت الاسلام صالحی با اشاره به وضعیت فرهنگی این مناطق گفت: لردگان منطقه ای محروم است که از لحاظ فرهنگی بسیار رنج می برد؛ اما در عین حال از لحاظ فرهنگی یک منطقه بسیار دست نخورده و بکر است.
 
وی ادامه داد: در این منطقه زمینه برای کارهای فرهنگی مساعد و مناسب است که لازم است یک برنامه ریزی خوبی شود تا از لحاظ تبلیغی و فرهنگی آنجا مورد استفاده قرار بگیرد.
 
این نماینده طلاب در پایان گفت: بسیاری از روستاهای این مناطق روحانی ندارند و این هم به دلیل مشکلاتی است که در این روستا ها وجود دارد و شرایط را برای تبلیغ سخت می کند، بنابراین باید با فراهم کردن شرایط و امکانات در این مناطق انجام کارهای تبلیغی و فرهنگی را برای طلاب آسانتر کرد.